Atrakcje

poznaj sarbinowo

Plaża w Sarbinowie

Piaszczysta plaża zachęca do kąpieli morskich i słonecznych. Przy plaży kamienno-betonowy mur oporowy chroniący wybrzeże przed silnymi falami Bałtyku. Na tej kamiennej zaporze wybudowano deptak oddzielający plażę od miejscowości. 

Po tej promenadzie można spacerować, obserwować morze siedząc na ławeczkach lub opierając się wygodnie o metalową poręcz albo korzystać z dobudowanych tu i opatrzonych poręczami schodków stanowiących wygodne i niewysokie zejścia na plażę.
Zobacz więcej

Przystań Rybaczka

Przystań rybacka w Chłopach

Przystań rybacka jest położona przy plaży w centrum miejscowości Chłopy. Na plaży stoją kolorowe kutry rybackie, które są często odwiedzane przez letników pragnących zjeść rybę prosto z morza - w smażalniach przy plaży można zjeść świeżo złowioną, smażoną lub wędzoną rybę.

Osoby pragnące osobiście złowić sobie rybę mogą wziąć udział w rejsie połowowym, których wiele jest organizowanych przez tutejszych rybaków. Obecnie na plaży cumuje 12 łodzi rybackich.
Zobacz więcej

Trasy Rowerowe i Piesze

Szlak Nadmorski to trasa oznaczona kolorem czerwonym. Jest to szlak turystyczny biegnący wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku. Trasa rozpoczyna się w województwie zachodniopomorskim i tam nosi nazwę „Szlak Nadmorski im. dr. Czesława Piskorskiego. Koniec szlaku wypada w województwie pomorskim i tam trasa nazywa się „Szlak Nadmorski bałtycki”. Długość szlaku w gminie Mielno wynosi około 39 km.
Zobacz więcej

Jazda Konna

Jedną z ciekawych atrakcji w Sarbinowie jest szkółka jazdy konnej. Jest to doskonałe miejsce dla całej rodziny. Każdy odwiedzający może wsiąść na koński grzbiet i spróbować swoich sił w jeździectwie. Odnajdą się tutaj zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane. Na miejscu prowadzone są również zajęcia z hipoterapii przez wykwalifikowanego instruktora.

Odwiedziny w gospodarstwie będą nie lada gratką dla maluchów i ciekawą alternatywą na spędzenie wolnego czasu.
Zobacz więcej

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus znajdują się w Dobrzycy, zaledwie 12 kilometrów od Sarbinowa. Zostały założone w 1992 roku, a ich realizacja cały czas trwa.

Znajdziemy tu ogrody tematyczne to znaczy np. z samymi różami, osobno z lawendą, rododendronami, czy roślinami cebulowymi. Ogrody zaaranżowane są w przeróżnych stylach, np.ogrody wiszące, szwajcarskie, rzymskie, czy ogólnie włoskie. W ogrodach spotkać możemy różne dekoracje dopasowane do stylu ogrodu np. ławeczki, rzeźby, stawiki, głazy, czy groble.
Zobacz więcej

Promenada Nadmorska

Sarbinowo, jako jedna z nadmorskich miejscowości, przez długi czas narażone było na niszczące działanie morskich fal. Aby zahamować ten niszczący plażę proces, w 1910 roku postanowiono umocnić brzeg, tworząc mur zaporowy z kamieni oraz betonu, mający długość około kilometra. Ten mur stanowił później fundament pod budowę obecnie istniejącej promenady.

Inwestycja została przeprowadzona wpisując się w cele Programu Ochrony Brzegów Morskich, natomiast jest koszt wynosił 14,5 mln zł. Promenada została oddana do użytku oficjalnie w dniu 27 września 2013 roku.
Zobacz więcej

Latarnia Morska

Latarnia w Gąskach została zbudowana pod koniec XIX wieku, osiąga wysokość 50,2 metra.

Co powinieneś wiedzieć?
- Latarnia jest udostępniona do zwiedzania.
- Na szczyt latarni prowadzą kręte, granitowe schody - aby się dostać na taras trzeba pokonać ich aż 190.
- Ze szczytu rozciąga się malowniczy widok na Morze Bałtyckie, dostrzec można stąd Sarbinowo, Chłopy, Mielno i Unieście.
Zobacz więcej

Pomerania Park

Pomerania to największy park rozrywki dla całej rodziny w województwie zachodniopomorskim, który przez cały rok zapewnia dobre humory dużym i małym. Miejsce pełne radości, którą od kilku lat dzielimy się razem z naszymi gośćmi. Liczne karuzele w części wesołego miasteczka, wodny świat, mini Zoo , plac zabaw z dmuchanymi dmuchańcami, czy inne atrakcje dla dzieci to prawdziwy raj dla pociech! Także dla maluchów, na których czekają bezpieczne i dostosowane do ich wieku atrakcje dla najmłodszych oraz różnorodne aktywności.
Zobacz więcej
menuarrow-down